در انتخاب عینک دودی باید مد نظر داشت که عینک دودی حتما باید چشمان شما را در برابر اشعه ماوراء بنـقش محافظت كند. برای تهیه و انتخاب عینک دودی بهتر است با یک چشم پزشک م کنید و یا از یک اپتومتریست کمک بگیرید. حتما جهت خرید عینک دودی به عینک فروشی های معتبر مراجعه نمایید.

چگونگی انتخاب عینک دودی, نحوه انتخاب عینک دودی,عینک دودی

نحوه شناخت و انتخاب عینک دودی استاندارد

<<در لنز عینک ها ی دودی ارزان ماده ای به نام (Triace tate) است که فقط ۴۰ درصد ا ز UV را جذب می کند و برای چشم بسیار مضر هستند بنابراین بهترین راه شناخت و انتخاب عینک دودی استاندارد، استفاده از دستگاه UV متر است که اغلب در عینک فروشی های معتبر یافت می شود.>>

بدون استفاده از دستگاه <<یووی متر>> جهت شناخت استاندارد بودن عینک های دودی، تشخیص و انتخاب یک عینک دودی مناسب، حتی برای چشم پزشکان نیز سخت و غیرممکن خواهد بود. گفتنی است این دستگاه باید UV عینک را از ۹۸ درصد به بالا نشان دهد. همچنین گاهی علامت <<۴۰۰ UV>> در کنار برخی از عینک های دودی درج شده است که نشان دهنده قابلیت حفاظت آن عینک دودی بر علیه UVB است.

نمی توان هر عینک دودی گران قیمتی را استاندارد قلمداد کرد و باید تمامی آنها توسط دستگاه (یووی متر) تست شوند.

در انتخاب عینک دودی باید این موارد را در نظر داشت:

نحوه انتخاب عینک دودی,چگونگی انتخاب عینک دودی,انواع عینک دودی

برای تهیه و انتخاب عینک دودی بهتر است با یک چشم پزشک م کنید

1- در انتخاب عینک دودی باید مد نظر داشت که عینک دودی حتما باید چشمان شما را در برابر اشعه ماوراء بنـقش محافظت كند.

2- یک عینک دودی استاندارد باید چشمان شما را در برابر نور شديد خورشيد محافـظت كند.

3- هنگام انتخاب عینک دودی باید به این نکته توجه کرد که عینک دودی خوب عینکی است که، چـشمـان شما در برابر نورهاي زننده و خـيـره كـنـنـده محافظت كند.

4- همچنین در انتخاب عینک دودی باید به این نکته توجه کرد که عینک دودی حتما باید وضوح و كنتراست را بهبود ببخشد.

يـک عيـنـک دودی ارزان قيـمت و بی کیفیت مـعمـولا مـزاياي فـوق را در اختيار شما قرار نمي دهـند بـلكه تنها از شدت نور مي كاهد ولي اشعه ماوراء بنفش را حذف نمي كنـد. از ايـن رو عـنـبـيــه چـشمـان بـواسطـه كـاهش شـدت نـور منبسط تـر و بازتر شده و اجازه مي دهد اشـعـه مـاوراء بنـفـش بيـشتري به آنها برسد كه سبب آسيب به شبكيه چشم و در پي آن ابتلا به آب مرواريد و حتي سرطان چشم مي گردد.

بنـابـرايـن حتما از عيـنـک هـا ي دودی و آفتابی دارای حداقل حفاظت UV-400 بـا مـارك هـاي مـعـتبر استفاده كنيد. عینک های دودی ارزان به چشم آسیب می رساند.

توصیه های لازم در مورد انتخاب عینک دودی

انتخاب عینک دودی مناسب,انتخاب عینک دودی طبی,عکس عینک دودی

هنگام انتخاب عینک دودی باید توجه کرد که شیشه عینک مقاومت کافی داشته باشد

۱- افرادی که در حال اسکی کردن، حمام آفتاب گرفتن و کوهنوردی در ارتفاعات هستند باید حتماً از عینک دودی استفاده کنند. برای این گونه محیط ها عینک های دودی لازمند که فقط ۱۲ ـ ۸ درصد نور را از خود عبور دهند.

۲ـ هنگام خرید و انتخاب عینک دودی باید توجه کرد عینکهای رنگی متمایل به سبز و قهوه ای به علت مختل کردن طیف رنگ، مضر هستند.

البته برای افرادی که می خواهند به مدت طولانی رانندگی کنند، توصیه می شود از عینک های قهوه ای استفاده کنند، چرا که این عینکها نور آبی آسمان را کاهش و حدت بینایی را افزایش می دهند، لذا برای مصارف روزمره توصیه به استفاده از این رنگ برای عینک دودی نمی شود.

۳- اگر پشت فرمان می نشینید توصیه می شود که از عینکهای دودی سبز رنگ استفاده نکنید چرا که تشخیص نور قرمز و زرد را مختل می کند و از این نظر مناسب نیستند. به عنوان یک اصل هنگام انتخاب عینک دودی بدانید که بهترین رنگ برای عینک های دودی در وهله اول خاکستری و پس از آن قهوه ای است.

۴ـ هنگام انتخاب عینک دودی باید توجه کرد که شیشه های عینک آفتابی باید مقاومت کافی داشته باشد. پلیکربنات از همه مواد مقاوم تر است.

۵ ـ نکته ای که در انتخاب عینک دودی باید در نظر داشت این است که قاب عینک دودی باید بزرگ باشد تا محافظت کامل در این خصوص صورت گیرد.

۶- یک عینک دودی استاندارد عینکی است که وقتی آن را در مقابل یک صفحه طرح دار تکان می دهیم نباید صفحه موجدار تار و کج و معوج دیده شود.

۷- هنگام خرید و انتخاب عینک دودی اگر می خواهید بدانید که تیرگی عینک دودی مناسب است یا نه، در یک اتاق با نور معمولی با عینک دودی به آینه نگاه کنید اگر عینک آفتابی شما مناسب باشد نباید چشمان خود را ببینید.

۸- کودکانی که برای ساعتهای طولانی در زیر نور آفتاب در حال بازی کردن هستند باید از عینک ها ی دودی مخصوص خودشان استفاده کنند.

۹- اگر در محل کار خود با اشعه های زیاد در تماس هستید، عینک دودی جوابگو نخواهد بود لذا توصیه می شود عینک های متفاوت و مخصوص استفاده نمایید (برای مثال در جوشکاری و یا کار با و سائلی که تولید اشعه می کند عینک و یا محافظ ها ی خاصی لازم است.)

۱۰- افرادی که تحت عمل آب مروارید یا لیزیک یا لازک قرار گرفته اند باید در مواجهه با آفتاب از عینک های دودی و آفتابی مجاز استفاده کنند.

۱۱- بعضی داروهای پوستی یا چشمی حساسیت چشم ها را به نور آفتاب بیشتر می کند در صورت استفاده از این داروها ( به عنوان مثال کسانی که از قطره های چشمی یا قرص داکسی سیکلین استفاده می کنند ) باید حتماً از عینک دودی استفاده کنند.

۱۲- هنگام خرید و انتخاب عینک دودی برای مصارف اسکی یا کوهنوردی باید عینک های آفتابی با شیشه های رفلکس که دارای پوشش آینه ای هستند انتخاب شوند.

۱۳- با توجه به هزینه ها ی مختلف که روزمره متحمل می شوید خرید یک عینک دودی استاندارد نه تنها عملی درست و به جا بلکه ضروری می باشد. بهای استفاده از عینکهای دودی تقلبی به خطر انداختن سلامتی چشم هایتان می باشد.

۱۴- برای تهیه و انتخاب عینک دودی بهتر است با یک چشم پزشک م کنید و یا از یک اپتومتریست کمک بگیرید. حتما جهت خرید عینک دودی به عینک فروشی های معتبر مراجعه نمایید. با خرید یک عینک دودی خوب به راحتی می توانید تا چند سال از آن استفاده کنید.

۱۵- اگر دچار اختلال در بینایی هستید و از عینک طبی استفاده می کنید چنان چه مایل بودید می توانید از عینک ها ی دودی مخصوص که بر روی عینک طبی قرار می گیرند استفاده نمایید و یا برای عینک طبی خود شیشه ها ی فتوکروم و یا شیشه های رنگی سفارش دهید.

طرز تهیه کوکتل مرغ

شناسایی مکانیسم استخوان‌سازی در نوزادان، امیدی برای درمان پوکی استخوان

انواع غذا با میگو: ۱۰ طرز تهیه میگو ساده اما واقعا لذیذ و جدید

عینک ,دودی ,های ,استفاده ,یک ,چشم ,عینک دودی ,انتخاب عینک ,دودی باید ,عینک های ,از عینک ,معتبر مراجعه نمایید ,ماوراء بنـقش محافظت ,اشعه ماوراء بنـقش

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ronia25 jfree aldrich-merck nofamila mojedaryabk cvbn7 alialiyan sakhtigir00003 remax-speaker-karaj lirilonas